In deze workshop weet je niet wat je overkomt. De leerlingen denken dat ze naar een workshop gaan maar… ze stappen een klas of gymzaal binnen en plots is daar een andere wereld ontstaan. In een dikke mist doemt een theatertechnicus op. Kreunend en steunend bouwt die aan… een decor?
Begeleid door een onzichtbare docent, bouwen de kinderen een voorstelling om de technicus heen. Lampen worden gesteld, de rookmachine wordt nog eens aangezet en dan begint het verhaal. Een verhaal waarin niets is wat het lijkt. Want in de wereld van de theatertechnicus kun je alles veranderen. Een lokaal hoeft geen lokaal te zijn en een docent is misschien wel een grote kartonnen doos.
De techniekworkshop van Theater Artemis is een ode aan de verbeelding en doet een beroep op de behulpzaamheid en fantasie van de leerlingen.
Hier werk je aan bij 'Techniekworkshop'
Creëren, samenwerking, creativiteit, ontdekken.
Waarom wij hebben gekozen voor 'Techniekworkshop'
De leerlingen worden meegenomen in een wereld waarin techniek, fantasie en samenwerking samenkomen. Juist het feit dat zij zelf actief bijdragen aan de voorstelling maakt deze ervaring bijzonder: iedereen heeft een eigen rol en is nodig om het geheel tot een succes te maken. Het is een ervaring die je klas samenbrengt, verwondert, uitdaagt en prikkelt! De positieve en nieuwsgierige reacties tijdens de icc-bijeenkomst in maart hebben ons overtuigd deze voorstelling in het kunstmenu op te nemen.
Beschikbaarheid
September-november 2026.
Praktisch
De Techniekworkshop is niet geschikt voor combinatiegroepen (4-)5.
We inventariseren op welke scholen de voorstelling kan plaatsvinden. Het kan zijn dat zijn dat de voorstelling plaatsvindt op een school of locatie in de buurt.