In dit project maken leerlingen kennis met het levensverhaal van de heilige Oda: de blinde Schotse prinses die haar zicht terugkreeg en later in Sint-Oedenrode ging wonen. De leerkracht vertelt het verhaal en onderzoekt met de klas de bijzondere momenten en de ‘wonderen’ in Oda’s leven.
De leerlingen verwerken dit creatief door samen een stripverhaal te maken met de leerkracht in de periode tussen 6 t/m 22 mei.
Elke deelnemende school ontvangt één leskist met voorwerpen en lesmateriaal voor alle deelnemende groepen. De materialen worden gebracht en opgehaald door de werkgroep van het Odaproject.
Hier werk je aan bij 'Oda, een wonder!'
Erfgoed, solidariteit, creëren, communiceren.
Leerlingen maken al op jonge leeftijd kennis met lokaal erfgoed, wat bijdraagt aan hun gevoel van identiteit en verbondenheid. Door verhalen, tradities en plekken uit hun eigen omgeving te leren kennen, begrijpen zij beter waar ze vandaan komen.
Praktisch